SANDRO MORENO

İspanya’nın Toledo şehrinden 1492 yılında bir yolculuğa çıkarak İstanbul’a gelen Moreno ailesinin mensubu olan Sandro, İstanbul’da dünyaya geldi.  1898 yılında Moreno ailesi tarafından kurulan,  Osmanlı Sarayı başta olmak üzere pek çok prestijli mekana ruhunu veren porselen masaüstü ve dekoratif eşyaların ticaretini yapan Alevli Züccaciye’nin yönetiminde yer alan Sandro, elde ettiği tecrübe ve birikimini Sandro Moreno “1898” koleksiyonuyla beğeninize sunuyor.

Aileden gelen ticari hafızasını İngiltere, ABD ve Avusturya’da aldığı eğitimlerle harmanlayıp güçlendiren Sandro, dünya trendlerini takip ederek yaptığı yolculukları, yaşadığı deneyimleri nesnelere ve ürünlere aktarıp insanların beğenisine sunmaktan keyif alıyor. Kullandığımız her bir nesnenin bize nasıl yaşamamız gerektiği konusunda ipucu verdiğine inanan Sandro, ürünlerini hem fonksiyonel hem estetik açıdan bu pencereden bakarak üretiyor.

İyi bir takım olmanın iyi işler yapmaya vesile olduğuna inanan Sandro, ilk koleksiyonu olan “1898”i tasarım aşamasından üretimine kadar enerjisi yüksek, alanında profesyonel bir ekiple çalışarak ortaya koydu. Sandro’nun liderliğinde üretilen, gücünü doğanın, sanatın, birikimin, sinerjinin hayranlığından alan “1898” koleksiyonunu güzel günlerde kullanmanız dileğiyle..

 “ALTIN ORAN” SANDRO MORENO “1898” KOLEKSİYONU’NDA

Leonardo Da Vinci’nin “altın oran” kanununu en iyi biçimde resmettiği, “evrenin insan vücudundaki tasviri” olarak nitelendirilen eseri “Vitruvius Radius” yani “Vitruvius Adamı” Sandro Moreno 1898 koleksiyonunu üretirken bize ilham verdi.

Bir bütünün onu oluşturan parçaları ile arasındaki uyumu yansıtan sayısal ve geometrik değerler bütünü olan “Altın Oran” çok eski çağlardan beri tıptan mimariye, sanattan tekniğe kadar birçok alanda kullanılıyor.

Denge, sağlık ve zindelik unsurlarının mükemmel biçimde resmedildiği “Vitruvius Radius” dan ilham alarak tasarladığımız çay bardakları ve tabaklarımızı kullanırken hayatın her alanında “altın oran” ı yakalamanız dileğiyle..”

BİZE ULAŞIN

    Yazmaya başlayın ve aramak için Enter'a basın

    Alışveriş Sepeti

    Sepetinizde ürün bulunmuyor.

    Whatsapp
    Sorunuz mu var?